JEDNOSTKI NAPĘDOWE

Jeep Wrangler TJ posiadał 3 jednostki napędowe. W Jeepie Wranglerze nie występuje żadna jednostka wysokoprężna.

Wszystkie dostępne silniki to jednostki benzynowe o pojemnościach 2.4, 2.5 oraz topowa 6 cylindrowa jednostka o pojemności 4 litrów.

Silniki benzynowe 2.4, 2.5 oraz 4.0: SYNTHESIS 4 SPORT 5W30.

Rekomendowany interwał wymiany to 10 tys. kilometrów, jednak w przypadku jazdy w ternie lub w ciężkich warunkach zalecamy skrócenie interwału do 5-8 tys. kilometrów.

PRZEDNI, TYLNY DYFERENCJAŁ I TRANSFERBOX

Zarówno do przedniego jak i tylnego „mostu” w Jeepie Wranglerze we wszystkich wersjach silnikowych przeznaczony jest GEARAXL S 75W90. Do wersji wyposażonych w mechanizm LSD (Limited Slip Differential) przeznaczony jest GEARAXL S 75W90 LS.

W przypadku dyferencjału wyposażonego w hak do holowania ciężkich przyczep (trailer towing package – TOW) oraz w mechanizm LS dedykowany jest GEARAXL S 75W140 LS

Do Transferboxu (zarówno do wersji NV 231 jak też NV 241) również przeznaczony jest: ATF DIII-MV


PRZEKŁADNIA MANUALNA / AUTOMATYCZNA 

W Jeepie Wranglerze TJ występowały dwa rodzaje przekładni – manualna i automatyczna.

Do skrzyni automatycznej każdego typu, niezależnie od wersji silnikowej dedykowany jest: ATF DIII-MV

Do przekładni manualnej typu NV 1500 5/1 oraz NV 3550 : MTF 75W80 a do przekładni manualnej typu AX-5 5/1 MTF 75W90


UKŁAD HAMULCOWY

Do standardowej jazdy rekomendujemy płyn hamulcowy DOT4, natomiast w przypadku jazdy w wymagających warunkach rekomendujemy DOT4 RACING, w którym punkty temperatury wrzenia zostały ustalone na bardzo wysokim poziomie (suchy 312 stopni Celsjusza, mokry 204 stopnie Celsjusza).


Rock Oil MTF 75W80

ROCK OIL: OIL PERFORMANCE RESERVE

Nasze środki smarne mają za zadanie zagwarantować jak najlepsze parametry użytkowe spełniając jednocześnie wymagania producenta pojazdu.

Zarówno oleje silnikowe Rock Oil Synthesis i oleje przekładniowe Rock Oil Gearaxl stworzone są w oparciu o wyznaczone normy OEM. Jest to punkt wyjściowy dla formulacji która zostaje „poprawiona” w celu zaoferowania użytkownikowi lepszych parametrów smarnych oraz ochrony pod zwiększonym obciążeniem.

Dowiedz się więcej:
Formulacje Rock Oil w zastosowaniach off-road

 


Rock Oil x Bezdroża4x4, Sahara Desert

EKSTREMALNE WYZWANIA = EKSTREMALNE ŚRODKI SMARNE

Nasze oleje użytkowane są w ekstremalnych warunkach przez profesjonalistów i ekspertów od wypraw 4×4. Jednym z naszych Partnerów są Podróże 4×4 Mariusza Pietrzyckiego. W ramach naszej współpracy, wszystkie samochody terenowe które są użytkowane podczas jego wypraw, są chronione przez środki smarne Rock Oil.

Rock Oil Team PL