JEDNOSTKI NAPĘDOWE

W Nissanie Terrano występują 3 jednostki napędowe – jeden silnik benzynowy o pojemności 2.4 oraz dwa silniki diesla – starszy o pojemności 2.7 TD oraz nowszy o pojemności 3.0 Di. Obydwa silniki wysokoprężne wyposażone są w turbosprężarki.

Silnik Diesla 2.7 TD: do codziennego użytkowania rekomendujemy SYNTHESIS 4 SPORT 5W30. W przypadku jazdy off-road – w trudnym terenie i wymagających warunkach zalecamy SYNTHESIS 4 SPORT 5W40.

Pojemność układu olejowego: 6,2 litra (należy zakupić 7 l oleju).

W przypadku silnika 2.7 TD rekomendujemy interwał wymiany co 10 tys. kilometrów. W przypadku intensywnego użytkowania (zwłaszcza jazda w terenie) zalecamy skrócenie interwału do 5 tys. kilometrów.

Silnik Diesla 3.0 Di: do codziennego użytkowania rekomendujemy SYNTHESIS 4 SPORT 5W30. W przypadku jazdy off-road – w trudnym terenie i wymagających warunkach zalecamy SYNTHESIS 4 AUTO 5W40.

Pojemność układu olejowego: 6,7 litra (należy zakupić 7 l oleju).

W przypadku silnika 3.0 Di rekomendujemy interwał wymiany co 12 tys. kilometrów. W przypadku intensywnego użytkowania (zwłaszcza jazda w terenie) zalecamy skrócenie interwału do 6 tys. kilometrów.

Silnik benzynowy  2.4: do codziennej jazdy zalecamy SYNTHESIS 4 SPORT 5W30. W przypadku jazdy off-road rekomendujemy SYNTHESIS 4 SPORT 5W40 .

Pojemność układu olejowego: 4,3 litra (należy zakupić 5 l oleju).

W przypadku silnika 2.4 rekomendujemy interwał wymiany co 15 tys. kilometrów. W przypadku intensywnego użytkowania (zwłaszcza jazda w terenie) zalecamy skrócenie interwału do 7,5 tys. kilometrów.

PRZEDNI, TYLNY DYFERENCJAŁ I TRANSFERBOX

W zależności od rodzaju użytkowania do przedniego i tylnego „mostu”, w każdej wersji silnikowej, rekomendujemy GEARAXL S 75W90 (użytkowanie standardowe) lub GEARAXL S 75W140 (wymagający off-road). Jeżeli dyferencjał jest wyposażony w mechanizm LS rekomendujemy GEARAXL S 75W90 LS.

Wymian oleju w każdej wersji „mostu” należy dokonywać co 60 tys. kilometrów (co 30 tys. należy dokonać sprawdzenia stanu oleju) lub w przypadku ciężkiej jazdy terenowej wymiany należy dokonać co 30 tys. kilometrów.

Pojemność układu: przedni dyferencjał – 1,3 litra (należy zakupić 2 litry oleju), tylny dyferencjał zarówno wyposażony w mechanizm LS jak i pozbawiony tego mechanizmu mieści 2,8 litra oleju (należy zakupić 3 litry oleju).

Do Transferboxu przeznaczony jest: ATF DIII-MV. Zalecany interwał to 30 tys. kilometrów.

Pojemność układu: 2,3 litra (należy zakupić 3 litry oleju).

PRZEKŁADNIA MANULANA 

Do manualnej, 5-cio biegowej przekładni manualnej w Nissanie Terrano rekomendujemy GEARAXL S 75W90. Interwał wymiany, to podobnie jak w Tannsferboxie 30 tys. kilometrów.

Pojemność układu: 3,5 litra (należy zakupić 4 litry oleju).

UKŁAD HAMULCOWY

Do standardowej jazdy rekomendujemy płyn hamulcowy DOT4, natomiast w przypadku jazdy w wymagających warunkach rekomendujemy DOT4 RACING, w którym punkty temperatury wrzenia zostały ustalone na bardzo wysokim poziomie (suchy 312 stopni Celsjusza, mokry 204 stopnie Celsjusza).

Z powodu naturalnej higroskopijności płynów hamulcowych na bazie poliglikolu, ważnym jest by regularnie zmieniać płyn w celu uniknięcia niekorzystnej zmiany jego wartości fizycznych, rekomendowany interwał wymiany to 15 tys. kilometrów (w przypadku sportowej jazdy interwał należy skrócić).

ROCK OIL W ZASTOSOWANIACH OFF-ROADOWYCH

Nasze oleje testowane są w ekstremalnych warunkach przez profesjonalistów i ekspertów od wypraw 4×4. Jednym z naszych Partnerów są Podróże 4×4 Mariusza Pietrzyckiego. W ramach naszej współpracy, wszystkie Toyoty Land Cruiser które są użytkowane podczas jego wypraw , są chronione przez środki smarne Rock Oil.

Poradnik olejowy oraz wszystkie materiały zaprezentowane na stronie https://rockoil.jpoils.pl są własnością Rock Oil Polska (JP Oils sp. z o.o.). Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści bez otrzymania zgody jest zabronione.

Rock Oil Team PL