OLEJE CARBON

Oleje Carbon to szczytowe osiągnięcie R&D Rock Oil. Nasza technologia Estrów niepolarnych pozwoliła na stworzenie oleju „totalnego” przeznaczonego do najpotężniejszych silników wyścigowych.

TECHNOLOGIA CARBON

Niezależne testy wykazały, że tradycyjne syntetyczne estrowe oleje bazowe typu polarnego wykazują powinowactwo do wewnętrznych powierzchni silnika, co może niekorzystnie wpływać na ochronę przed zużyciem.

Estry te mogą konkurować z dodatkami na powierzchni, co zmniejsza wydajność dodatków.

Nasze niepolarne estry o ekstremalnej wydajności nie konkurują na powierzchni z dodatkami przeciwzużyciowymi. Skutkiem tego jest znacząca poprawa w ochronie przed zużyciem jednostki napędowej, jaką wykazują produkty z serii Carbon.

MISTRZ W SWOJEJ KLASIE

Sekwencja IV-A (ASTM D6891) to typowe dla branży olejowej testowanie wzorcowe dotyczące zużycia mechanizmu rozrządu zaworowego.

  • API SL Limit = 120 mikronów maksymalne zużycie na tłokach krzywkowych
  • API SM & SN Limit = 90 mikronów maksymalne zużycie na tłokach krzywkowych
  • Rock Oil Carbon 5W-30 = 26 mikronów

Poza doskonałą ochroną przed zużyciem, aby uwolnić pełną moc silnika, gama Rock Oil Carbon została opracowana tak, aby znacząco zmniejszyć tarcie przez wykorzystanie unikalnej technologii organicznych modyfikatorów tarcia.

BEZKOMPROMISOWA FORMULACJA

Opracowując oleje Carbon nie tworzyliśmy kolejnego produktu motosportowego. Postanowiliśmy skorzystać z naszych doświadczeń w 24 godzinnym wyścigu Le Mans oraz Trial GP, aby opracować olej „totalny”, nie oglądając się na obecne na rynku produkty.

Dopracowaliśmy każdy szczegół formulacji tak aby zadbać o wszystkie aspekty krytyczne dla wyścigowych jednostek napędowych m.in. za pomocą ww. technologii estrów niepolarnych oraz organicznych modyfikatorów tarcia. Efekty naszej pracy przerosły nasze oczekiwania.

PRZEZ PASJONATÓW – DLA PASJONATÓW

W Rock Oil wszyscy jesteśmy pasjonatami motoryzacji oraz ekstremalnych wyzwań (i nie jest to w naszym przypadku pusty slogan). Najlepszym przykładem jest nasz obecny dyrektor techniczny – Martyn Waterhouse. W młodości brał udział w wyścigach motocyklowych jako zawodnik sponsorowany przez Rock Oil. Obecnie opracowuje formulacje naszych produktów i dzieli się swoją pasją będąc już „po drugiej stronie”.

Rock Oil Team PL