By IFCAR - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19012506

JEDNOSTKI NAPĘDOWE

W Toyocie Land Cruiser 100 dostępnych było 5 jednostek napędowych o różnych zakresach mocy. Dwie wersje benzynowe 4.5 (l6) oraz 4.7 (V8) oraz 3 wersje wysokoprężne o pojemności 4.2L (1HZ, 1HD-T, 1HD-FTE).

Silniki Diesel-a 4.2L (1HZ, 1HD-T, 1HD-FTE): SYNTHESIS 4 SPORT 5W40 lub SYNTHESIS 4 SPORT 5W30

Silniki benzynowe  4.5 (l6) i 4.7 (V8) : podobnie jak w przypadku jednostki wysokoprężnej SYNTHESIS 4 SPORT 5W40 lub SYNTHESIS 4 SPORT 5W30.

W zastosowaniach drogowych rekomendujemy lepkość 5W30 w przypadku jazdy off-road – 5W40.
 

PRZEDNI, TYLNY DYFERENCJAŁ I TRANSFERBOX

Zarówno do przedniego jak i tylnego „mostu” w Toyocie Land Cruiser we wszystkich wersjach silnikowych przeznaczony jest GEARAXL S 75W90. Ten sam produkt (GEARAXL S 75W90) przeznaczony jest także do tylnego mostu, wyposażonego w blokadę dyferencjału. Do wersji wyposażonych w mechanizm LSD (Limited Slip Differential) przeznaczony jest GEARAXL S 75W90 LS.

Wymian oleju w każdej wersji „mostu” należy dokonywać co 30 tys. kilometrów (w przypadku intensywnej eksploatacji należy skrócić interwał).

Do Transferboxu (4WD VF4B) również przeznaczony jest: GEARAXL S 75W90

PRZEKŁADNIA MANULANA / AUTOMATYCZNA ORAZ WSPOMAGANIE

W Toyocie Land Crusier występowały dwa rodzaje przekładni – manualna i automatyczna.

Do skrzyni automatycznej (zarówno 4 jak i 5 biegowej ) oraz do układu wspomagania (niezależnie od rodzaju skrzyni) dedykowany jest: ATF DIII-MV

Natomiast do 5-biegowej skrzyni manualnej: GEARAXL S 75W90

 

Z PASJI DO MOTORYZACJI I PRZYGODY

Jeżeli mamy taką możliwość, zawsze wspieramy zloty i spotkania miłośników motoryzacji. W tym roku, byliśmy jednym z partnerów zlotu miłośników Toyoty Land Cruiser – TLC Camp 2018.

Więcej na temat naszej obecności na zlocie możecie znaleźć tu TLC CAMP 2018 .

ROCK OIL W ZASTOSOWANIACH OFF-ROADOWYCH

Nasze oleje testowane są w ekstremalnych warunkach przez profesjonalistów i ekspertów od wypraw 4×4. Jednym z naszych Partnerów są Podróże 4×4 Mariusza Pietrzyckiego. W ramach naszej współpracy, wszystkie Toyoty Land Cruiser które są użytkowane podczas jego wypraw , są chronione przez środki smarne Rock Oil.

Poradnik olejowy oraz wszystkie materiały zaprezentowane na stronie https://rockoil.jpoils.pl są własnością Rock Oil Polska (JP Oils sp. z o.o.). Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści bez otrzymania zgody jest zabronione.

Rock Oil Team PL